HEMEN BAŞVUR Eryaman Liseler | Ortadoğulular Eğitim

Eryaman Liseler

Ortadoğulular Eğitim Eryaman Liseler


Eryaman Liseler

Eryaman Liseler

Eryaman Liseler açısından birçok alternatifin bir araya toplandığı avantajlı bir semt oluşu ile bilinmektedir. Bölgede hâlihazırda faaliyet gösteren pek çok Anadolu Lisesi ve Özel Anadolu Lisesi yer almaktadır. Son yıllarda düz lise tabir edilen eğitim kurumlarına rağbetin gittikçe azaldığı ve daha kapsamlı eğitim veren Eryaman Anadolu Liseleri için talebin arttığı düşünülürse birçok seçeneğe aynı anda ulaşabilmenin ne kadar büyük bir imkân olduğu daha net kavranabilir.

Eryaman özel liselerinde indirim

Eryaman özel liselerinde indirim eğitim kurumlarının imkanlarına göre değişmektedir. Eryaman sınırları içinde yer alan devlet okulları da özel okullar da gittikçe artan başarı grafikleri ile Ankaradaki Anadolu Liseleri arasında başarılı bir çizgi sergilemektedir. Bu başarının altında yatan temel neden tabi ki okulların kapsamlı, kaliteli ve modern olanaklardan gereğince yararlanan kurumlar olmalarıdır. Eryaman Liseler grubu olarak genel bir başlıkta toplayabileceğimiz bu kurumlar; farklı yollardan da olsa ortak bir hedefe doğru ilerlemektedir. Bu hedef de topluma sadece eğitimli bireyler kazandırmak kadar basit algılanmamalıdır. Topluma eğitimli, duyarlı, yeniliklere ve gelişime açık, öngörüleri güçlü, özgüveni yüksek, üretken, toplumsal değerlere saygılı bireyler kazandırmaktır. Bunun yolu da elbette ki kaliteli ve öğrenci merkezli bir eğitimden geçmektedir. Peki, öğrenci merkezli eğitim nedir? Tamamı öğrencilerin bireysel gelişimi, kişisel özellikleri, ilgi alanları, yetenekleri, algıları üzerine kurulan ve her öğrenciyi sadece kendine has bireyler olarak değerlendiren eğitim sistemi, öğrenci merkezli eğitim sistemidir.

Öğrenciler üzerinde uygulanan ve geçmiş yıllardaki verilere dayanarak başarısı sorgulanan kalıplaşmış eğitim anlayışı; gerek ezbere dayalı olması, gerekse öğrencilerin kişisel farklılıklarını hiçe sayışı ile ne yazık ki üniversite sınavlarında istenilen başarılı seviyeye ulaşamamıştır. Okullarda yaşanan bu açıklık ise bireyler tarafından Özel öğretim kurumu ya da dershane adı altında eğitim veren kurumlara kapatılmaya çalışılmış ve burada yıllar içindeki tüm edinimler ve bilgiler hızlandırılmış tur edası ile öğrencilere kısa sürelerde verilmeye çalışılmıştır. Bu da ezbere dayalı sistemin bir kolu olarak nitelendirilebilir. Çünkü öğrenim geniş zamanlara yayılan ve yaşam boyu devamlılığı olan bir olgudur. Bunu fark eden ve değiştirme çabası içine giren MEB; daha çok öğrenciyi bu nitelikli okullarla buluşturabilmek adına sistem değişikliğine giderek tüm öğrencilerin bu okullardan yararlanmasına ön ayak olmuştur.

Ortadoğulular Eğitim Eryaman liseleri

Eryaman liseleri

Eryaman semti içerisinde yer alan liseler öğrencileri oldukça kalabalık olan liselerdir. Bu semte eğitim alabilmek için çevre semtlerden de oldukça...

← Devamını Oku
Ortadoğulular Eğitim Özel lise Eryaman İndirim

Özel lise Eryaman İndirim

Lise hayatımızın unutamadığımız anlarını içerisinde barındıran bir dönemdir. Özel liselerde eğitim veren eğitimciler öğrencilerin yaşları gereği ne...

Devamını Oku →

İlgili Yazılar

0312 272 20 02

HEMEN FORMU DOLDURUN

Okullar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.